ByStar Fiber: XXL formatında üst düzey lazer kesme

ByStar Fiber: XXL formatında üst düzey lazer kesme

Haziran 2019

Bystronic ByStar Fiber kesme sistemini 6225 ve 8025 ekstra büyük formatlara geliştiriyor. Bu yenilik sayesinde fiber lazer kesmede verimlilik ve kesme işlemlerindeki çeşitlilik arttırıldı.

Daha fazla sac, daha fazla parça, daha fazla çeşit. Ekstra büyük formattaki lazer kesme sistemleri kullanıcılara genişletilmiş bir işlem teklifi ile rekabette öne çıkma fırsatı sunar. Sac işleme çözümlerine geniş bir makine formatı yelpazesinde destek vermek için, Bystronic, ByStar Fiber yüksek kaliteli lazer kesme sistemini 6225 ve 8025 formatlarını içerecek şekilde genişletiyor. Makine seçime bağlı olarak 3 ile 10 Kilowatt arasında lazer performanslarıyla donatılabilir.

Yeni ekstra büyük formatla kullanıcılar ByStar Fiber'de 8 metre çalışma uzunluğuna ve 2,5 metre çalışma genişliğine kadar sac levha işleyebilirler. Büyük levhaların kesim parçalarının yerleştirilmesi açısından daha elverişli olması nedeniyle bir yandan verimlilik artıyor ve ham malzemede istenmeyen kesimler önemli ölçüde azaltılıyor. Büyük formatlarda optimum kesme planları oluşturulurken BySoft 7 yazılımı akıllı yerleştirme prosedürleriyle kullanıcıları destekliyor.

Çok yönlülük rekabette avantaj sağlıyor

Çoğu zaman kesme parçalarında çok yönlülük söz konusu oluyor. Bu durum da yeni ByStar Fiber'in 6225 ve 8025 formatlarıyla sorun olmaktan çıkıyor. Büyük formatlı sacın üzerinde uzun kesme mesafelerinde lazer kesime ara vermeden çok çeşitli küçük parçalar ve gerektiğinde büyük parçalar da kesilebiliyor. Bu da mevcut standart formattaki lazer kesme sistemlerinin sağlayamadığı bir rekabet üstünlüğüdür.

Ekstra büyük saclara yönelik kesim uygulamalarının yanı sıra, birkaç metal levhayı daha küçük formatlarda işlemek de mümkündür. Çeşitli sac levhalar isteğe bağlı olarak ByStar Fiber kesme tezgahına yerleştirilebilir. Böylece, kullanıcılar üretken olmayan süreyi azaltarak ve lazer kesme sisteminin kesim modunda daha uzun süre çalışmasını sağlayarak makine kullanımını arttırır.

Ekstra büyük formatlar da dahil olmak üzere tüm ByStar Fiber makineler, standart olarak yeni nesil Bystronic kesme kafasıyla donatılmıştır. Dokunmatik ekranlı ikinci kumanda terminali gibi ilave seçenekler ekstra uzun makinelerin işletimine optimum bir genel bakış sağlar.